top of page
6.jpeg

Reyhan Yaman

Reyhan Yaman, 1 Mayıs 1959'da Yalova'da doğdu. Batı Trakya/Yunanistan kökenlidir. Çocukluğu Beyoğlu'nda geçti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler'i bitirdi. Sekiz yıl tekstilciliğin ardından üç sene kafe işletmeciliği yaptı. Şimdilerde 2006'dan beri yerleştiği Cunda Adası'nda Vino Şarap Evi'ni işletiyor.

Likör Hikayeleri

Kitap Hakkında

Reyhan Yaman'ın hazırladığı Likör Hikayeleri, Türkiye'de giderek unutulan likörün macerasını, basit ama keyifli bir dille anlatıyor. Önceleri şehir hayatının ve kültürünün bir parçası olan, evlerin "büfelerinde" küçük kadehleriyle takımı bulunan ve özellikle bayramlarda kahvenin yanında ikram edilen likör, toplumsal kültürdeki olumsuz değişimler ve likör üreten Tekel gibi bir kurumun kapatılması, işlevsizleştirilmesi nedeniyle pek çok şey gibi unutulmaya yüz tuttu.

 

Likör Hikayeleri, likörün bu eski ve geleneksel konumuna dair hem bir methiye hem de bir hatırlama kaygısıyla hazırlanmış.,

Reyhan Yaman, kitapta bir yandan likör tarifleri verip, dünyanın tanınmış likörlerini anlatırken bir yandan da likörün tarihçesine dair önemli bilgiler paylaşıyor.

likor_hikayeleri
Satın Almak İçin
bottom of page