Çalışma Saatleri : 12:00 - 02:00

Rezervasyon alamıyoruz

  • Facebook
  • Instagram
  • Trip Advisor Social Icon
  • Spotify Social Icon

Şarap

8000 yıllık bir kültüre bakmaktır şarap. Gürcistan, Ermenistan ve Anadolu toprakları şarap üretimi ile ilgili en eski bulguları sunar bize. Her ne kadar Anadolu'nun özgün üzümleri son elli yıldır görülmüyorsa da, Vino gerek yerli gerekse de dünya şarapları ile bu kültürü Cunda Adası’nda yaşatmayı arzular, sizlerle birlikte.

Likör

Likör insan yaşamına şifalı iksirler olarak karışmış ilk olarak. Giderek sanayileşmiş, reçeteler korunsa da artık eski üzerine titremeler azalmış; birçok şeyde olduğu gibi. Ev likörü ise bu topraklarda Rum ve Ermenilerin ellerinde lezzet bulmuş. Onların buraları terkinden, evlerde likör yapımı sürse de bu gelenek zayıflamış. Vino 18in üstünde kendine özgü ev yapımı likör çeşidi ile bu kültürü size sunmayı sürdürüyor.

Lezzetler

Anadolu’nun her yöresi ayrı bir mutfak şöleni. O yörenin kadim insanlarının gelenekleri, coğrafyasının sunduğu malzemeler şekillendirir bu şöleni. Ege ayrı bir şölendir. Denizin iki yanının geleneklerini sunar. Eski bir Rum köyü olan Cunda’nın da lezzet karması; yerel sızma zeytinyağları, peynirleri, otları ve deniz ürünleri ile Midilli ve Girit mutfağına Anadolu dokunuşları. Vino'da özenle hazırlanan bu lezzetleri tadabilirsiniz.